Gozo Den 3

Wreck MV Karwela

Z pohledu ze břehu zcela nalevo je nepřístupný, jeho ponor se nepodařil a skončil kýlem vzhuru.

Vrak je přibližně ve 40m, je vyvázaný na lanu k bojce s perfektní viditelností. Projeli jsme jednotlivé paluby, nahlédli do storjovny. Viděl jsem hezčí vraky, ale špatný určitě nebyl.

Na cestě zpět jsme chytili velké deko, v šesti metrech jsem vysel na Tomově automatice cca 30min.

Billingshurst cave 11 25m

Po obědě v Marsalfornu jsme se přesunuli na lokalitu Billinghurst cave. Luděk si dal tři piva, Honzovi nebylo dobře ze sluníčka, takže jsme šli nakonec sami.

Sestup po kaskliskách podél zábradlí, ale bez schod stál za to, poslední čtyři metry žebřík do mírného příboje.

Následovali jsme podél stěny kolno dolu do 25 me, kde je široký vstup do jeskyně. Dno pokrytě mohutnýmu oblázky, jeskyně široká tak, že je těžké dosvtit ze strany na stranu. Asi po 50m jsme začali postupně stoupat, až jsme se dostali asi jen do 2,5m do uzavřeného domu se značenými šipkami a raily. Pro mě už hraniční zážitek, ale stál za to. Objeli jsme dóm kolem dokola a stejnou cestou se vraceli zpět. Pohled na potápěče plující proti nám s modrým světlem za zády byl famozní. Po výstupu z jeskyně jsme se dali podél kolmé stěny padající do 60 až 70m a drželi se přibližně v její polovině. Nádherný pocit, jako kdybych letěl, tento typ ponoru mám nejradši.

Výstup nahoru bez problému, chvíli jsme pokračovali po solných kapsách a vrátili se přes sámošku domu.

Share: