St. John’s Den 2

3500km vdušnou čarou, 4hodiny letu a neuvěřtelné hlášky druhého pilota Dáriuše Kolíka a především pak kapitána, který tak vtipné jméno sice neměl, ale vše bohatě nahrazoval svými konstatováními „duje nám vítr do ocásku“, „navrátíme se na zaměkouli přibližně za 25min“ nebo jeho několik zmínek o tom, že je letadlo téměř přetížené, má paliva tak akorát a nedoletí už ani o kilometr dál atd.

Z letiště jsme se hromadně přesunuli auobusem asi 80km na jih do přístavu, který vlastně ani přístavem nebyl. Uprostřed pouště a rozestavěných budov se náš autobus náhle stočil doleva a zastavil na štěrkové planine, u které kotvilo pár metrů od břehu několik lodí. Žádné molo, nic, prostě přístav Marsa alam. Čerti nakopli zodiaky a za pár minut jsme my i bagáž byli na lodi. Martina se lehce nakláněla na levo, přední část kýlu zalátovanou, ale to nám opravdu nikomu nevadilo.

Kajutu jsem od Rendy vyfasoval přímo u přídě, každou vlnu, která se o nás rozstříští mám jako z první ruky.

Dal jsem si snídani – vajíčka, tousty, tuňákovou pomazánku, kafe, pomerančový džus. A šel jsem sptá.

Po dvou hodinách tuhého spánku jsme dorazili na první ponor.

Jednoduchá a krátká záležitost, ze které mi nic specálního v hlavě neutkvělo. Mých 10kg zátěže bylo až až, lehce jsem se přetížil, ale co, lepší než se vydýchat a být s tím hliněným dvojčetem, co tu tahám na zádech, na konci pozitivní a vyletět jak korkový špunt. Někteří měli víc štěstí a potkali želvu, ale to nevadí, nám se určitě taky zadaří. Tím „nám“ myslím naší skupinu – „želvišky“, kterou vede divemastr lodi Ahmmed.

Dobu do večeře jsem pro změnu prospal, na večeři si pochutnal na kuřecím masu a kombinací rýžre a různých salátů a následně se vyhrabal na druhou palubu. S Tondou i Otou jsme si otevřeli pivko a přisedli ke skupince, která tu už notně hodovala na litrové lahvince Jamesona. Za chvíli nebyl, pak ani pivo a za chvíli ani koňak.

V jedenáct jsem šel spát s pocitem svobody, který se dá opravdu zažít asi jen uprostřed moře daleko od civilizace s hvězdami nad hlavou a partou připitých fajn lidí okolo.

Share: